Startup Sprint w Krakowie

19 / 03 / 2014 - Startup Sprint w Krakowie

Startup Sprint to 3dniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych grupach opracowują pomysły biznesowe, a następnie prezentują je potencjalnym inwestorom. Pracują oni pod przewodnictwem doświadczonych mentorów.


Pierwsza edycja Startup Sprint w Krakowie będzie związany z tematem młodości. Wszyscy którzy mają pomysł na aplikację, usługę lub produkt skierowany do dzieci, młodzieży i nastolatków spotkają się 28 marca siedzibie Google for Entrepreneurs (Rynek Główny 12).
W pierwszej fazie uczestnicy przedstawią własne pomysły, a następnie podzielą się na zespoły i przystąpią do pracy.
Swoim bogatym doświadczeniem uczestników Startup Sprint Młodość będą wspierać: Kamila Sidor CEO Geek Girls Carrots, Dawid Szczepaniak z VML Poland, Richard Lucas Anioł Binzesu, Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest, Monika Konieczny z Miasta Dzieci, Grażyna Słomska ze ZmianaNaDobre.pl, Marek Przystaś z Duckie Deck, Tomasz Golenia i Michał Hanusa z Golenia Hanusa Wojtyczek – Adwokaci s.c., Jakub Bochenek z Tuban, Konrad Głowacki z Google for Entrepreneurs, Marcin Jan Fejfer z SpeedUp Venture Capital Group.
Pomysłodawcą tego rodzaju eventów jest należący do SpeedUp Venture Capital Group fundusz LMS Invest. W Poznaniu zostało już zorganizowane kilka Startup Sprintów o tematyce związanej m.in. z: edukacją, finansami, zdrowiem, rolnictwem, marketingiem.
Organizatorem krakowskiego wydarzenia jest społeczna organizacja kobiet Geek Girls Carrots Kraków, która łączy kobiety kochające nowe technologie. Promuje i stwarza szansę rozwoju dla kobiet w branżach związanych z IT.
Wśród społeczności GGC jest wiele startuperek i kobiet, które chcą rozwinąć się w tym kierunku. Dlatego dziewczyny z GGC zwane również Marchewkami i Karotkami postanowiły zorganizować to wydarzenie. Stąd także tytuł – Marchewkowy Startup Sprint.
Uczestnictwo w Startup Sprint Młodość jest bezpłatne. Aby wziąć udział należy się zarejestrować, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Ilość miejsc jest ograniczona.
Wydarzenie jest doskonałą szansą na rozwinięcie bądź doszlifowanie własnego projektu/usługi/produktu pod okiem ekspertów, poznanie wielu ciekawych ludzi oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu.
Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia: http://krakow.startupsprint.org/