spotkanie MeetIT KRK 28 listopada 2014

Podczas piątkowego spotkania zaprezentowane zostaną przede wszystkim systemy do archiwizacji, synchronizacji i udostępniania danych. Uczestnicy MeetIT dowiedzą się, jak przywrócić 20TB utraconych danych w 15 minut oraz jak działa oprogramowanie zapewniające „spokojny sen” administratorom, którzy odpowiadają za zabezpieczanie danych.

Dodatkowo, po raz pierwszy, w programie spotkania MeetIT znajdzie się pokaz technologii. Uczestnicy będą mogli bezpośrednio zapoznać się z działaniem i parametrami serwera do przechowywania danych, wielkości standardowego komputera biurkowego. Zobaczą również jak działa monitoring IP prowadzony przez tzw. kamery sieciowe.

W drugiej prezentacji pokazane zostaną gogle wykorzystujące smartfon do wyświetlania rzeczywistości wirtualnej, kina 2D (zamiana kilkucalowego wyświetlacza telefonu w 125 calowy ekran kinowy) oraz trójwymiarowych obrazów. Dodatkowo urządzenie może wykorzystywać również technologię „rozszerzonej rzeczywistości” (augmented reality).

Spotkania MeetIT gromadzą osoby zainteresowane najnowszymi rozwiązaniami z zakresu informatyki
i telekomunikacji, które są wykorzystywane w firmach i instytucjach. W programie każdego spotkania MeetIT przewidziane są prelekcje opisujące sposoby praktycznego wykorzystania oprogramowania
i sieci komputerowych oraz urządzeń zapewniających dostęp do usług telekomunikacyjnych.

Strona MeetIT z formularzem do rejestracji: http://www.meetit.org.pl

Agenda spotkania: http://meetit.org.pl/pl/c,3,agenda.html